✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Minstrel - Roll-Up Pocket Spring Small Double Mattress 4ft
| Size | Small Double | 4ft |
| Firmness Rating | Firm |
| Dimensions | 125cm x 190cm x 25cm |
| Core Construction | Pocket Springs ( 22cm ) |
| Comfort Layers | Generous Layer of Soft Filling |
| Top Layer | Quilted Damask Cover |
| Flippable | No |
| Temperature Regulation | Yes |
| Fire Resistant | Yes |
| Packaging | Rolled-Up |
| Setup & Care | Place mattress on a flat surface in a well-ventilated room and allow 48 hours for expansion. After your mattress is fully expanded, you may begin to enjoy the benefits of your new mattress. |
$97.15
Original: $277.57
-65%Minstrel - Roll-Up Pocket Spring Small Double Mattress 4ft—
$277.57
$97.15More Images



Minstrel - Roll-Up Pocket Spring Small Double Mattress 4ft
| Size | Small Double | 4ft |
| Firmness Rating | Firm |
| Dimensions | 125cm x 190cm x 25cm |
| Core Construction | Pocket Springs ( 22cm ) |
| Comfort Layers | Generous Layer of Soft Filling |
| Top Layer | Quilted Damask Cover |
| Flippable | No |
| Temperature Regulation | Yes |
| Fire Resistant | Yes |
| Packaging | Rolled-Up |
| Setup & Care | Place mattress on a flat surface in a well-ventilated room and allow 48 hours for expansion. After your mattress is fully expanded, you may begin to enjoy the benefits of your new mattress. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Size | Small Double | 4ft |
| Firmness Rating | Firm |
| Dimensions | 125cm x 190cm x 25cm |
| Core Construction | Pocket Springs ( 22cm ) |
| Comfort Layers | Generous Layer of Soft Filling |
| Top Layer | Quilted Damask Cover |
| Flippable | No |
| Temperature Regulation | Yes |
| Fire Resistant | Yes |
| Packaging | Rolled-Up |
| Setup & Care | Place mattress on a flat surface in a well-ventilated room and allow 48 hours for expansion. After your mattress is fully expanded, you may begin to enjoy the benefits of your new mattress. |


















