✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Nevada 3 Door Wardrobe White
| Door Mechanism | Hinged |
| Colour | White |
| Finish | Glossy |
| Number of Doors | 3 |
| Hanging Rail Included | Yes |
| Rail Weight Capacity | 15kg |
|
Drawers Included
|
Yes |
| Drawers Weight Capacity | 10kg |
| Material | Solid Wood |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth |
Select ASSEMBLY OPTION:
From $347.26
Nevada 3 Door Wardrobe White—
$347.26
More Images



Nevada 3 Door Wardrobe White
| Door Mechanism | Hinged |
| Colour | White |
| Finish | Glossy |
| Number of Doors | 3 |
| Hanging Rail Included | Yes |
| Rail Weight Capacity | 15kg |
|
Drawers Included
|
Yes |
| Drawers Weight Capacity | 10kg |
| Material | Solid Wood |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Door Mechanism | Hinged |
| Colour | White |
| Finish | Glossy |
| Number of Doors | 3 |
| Hanging Rail Included | Yes |
| Rail Weight Capacity | 15kg |
|
Drawers Included
|
Yes |
| Drawers Weight Capacity | 10kg |
| Material | Solid Wood |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth |



















