✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Oxford - White King Size Frame Bed & Mattress (5ft)
| Bed Frame Size | King |
|---|---|
| Bed Frame Colour |
White |
| Bed Frame Finnish |
White Wash |
| Bed Frame Material | Solid Wood |
| Wood Type | Pine |
| Slats Included | Yes |
| Mattress Included | Yes |
| Clearance Below Frame | 28cm |
| Dimensions | 163cm x 213cm x 103cm ( W x D x H ) |
| Assembly Details | Self Assembly |
Select Select a Mattress
From $186.58
Original: $533.08
-65%Oxford - White King Size Frame Bed & Mattress (5ft)—
$533.08
$186.58More Images




Oxford - White King Size Frame Bed & Mattress (5ft)
| Bed Frame Size | King |
|---|---|
| Bed Frame Colour |
White |
| Bed Frame Finnish |
White Wash |
| Bed Frame Material | Solid Wood |
| Wood Type | Pine |
| Slats Included | Yes |
| Mattress Included | Yes |
| Clearance Below Frame | 28cm |
| Dimensions | 163cm x 213cm x 103cm ( W x D x H ) |
| Assembly Details | Self Assembly |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Bed Frame Size | King |
|---|---|
| Bed Frame Colour |
White |
| Bed Frame Finnish |
White Wash |
| Bed Frame Material | Solid Wood |
| Wood Type | Pine |
| Slats Included | Yes |
| Mattress Included | Yes |
| Clearance Below Frame | 28cm |
| Dimensions | 163cm x 213cm x 103cm ( W x D x H ) |
| Assembly Details | Self Assembly |
