✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Oxford - White Single Frame Bed & Mattress (3ft)
| Bed Frame Size | Single |
|---|---|
| Bed Frame Colour |
White |
| Bed Frame Finnish |
White Wash |
| Bed Frame Material | Solid Wood |
| Wood Type | Pine |
| Slats Included | Yes |
| Mattress Included | Yes |
| Clearance Below Frame | 28cm |
| Dimensions | 102cm x 204cm x 102cm ( W x D x H ) |
| Assembly Details | Self Assembly |
Select Select a Mattress
From $105.28
Original: $300.80
-65%Oxford - White Single Frame Bed & Mattress (3ft)—
$300.80
$105.28Oxford - White Single Frame Bed & Mattress (3ft)
| Bed Frame Size | Single |
|---|---|
| Bed Frame Colour |
White |
| Bed Frame Finnish |
White Wash |
| Bed Frame Material | Solid Wood |
| Wood Type | Pine |
| Slats Included | Yes |
| Mattress Included | Yes |
| Clearance Below Frame | 28cm |
| Dimensions | 102cm x 204cm x 102cm ( W x D x H ) |
| Assembly Details | Self Assembly |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Bed Frame Size | Single |
|---|---|
| Bed Frame Colour |
White |
| Bed Frame Finnish |
White Wash |
| Bed Frame Material | Solid Wood |
| Wood Type | Pine |
| Slats Included | Yes |
| Mattress Included | Yes |
| Clearance Below Frame | 28cm |
| Dimensions | 102cm x 204cm x 102cm ( W x D x H ) |
| Assembly Details | Self Assembly |









