✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Halle - Beige Fabric Black Leg Dining Chair
| Seat Colour | Beige |
| Seat Material | Fabric |
| Leg Colour | Black |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 47cm x 58cm x 88cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |
$36.18
Original: $103.36
-65%Halle - Beige Fabric Black Leg Dining Chair—
$103.36
$36.18More Images








Halle - Beige Fabric Black Leg Dining Chair
| Seat Colour | Beige |
| Seat Material | Fabric |
| Leg Colour | Black |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 47cm x 58cm x 88cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Seat Colour | Beige |
| Seat Material | Fabric |
| Leg Colour | Black |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 47cm x 58cm x 88cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |





















