✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Sled Black Dining Chair
| Seat Colour | Black |
| Seat Material | Faux Leather |
| Leg Colour | Silver / Chrome |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 47cm x 54cm x 85cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |
$23.98
Original: $68.52
-65%Sled Black Dining Chair—
$68.52
$23.98More Images

Sled Black Dining Chair
| Seat Colour | Black |
| Seat Material | Faux Leather |
| Leg Colour | Silver / Chrome |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 47cm x 54cm x 85cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Seat Colour | Black |
| Seat Material | Faux Leather |
| Leg Colour | Silver / Chrome |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 47cm x 54cm x 85cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |





















