✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Finbar - Grey Dining Chair
| Seat Colour | Grey / White |
| Seat Material | Faux Leather |
| Leg Colour | Chrome |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 120kg |
| Dimensions | 43cm x 45cm x 97cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners. Wipe clean with damp cloth. |
$19.92
Original: $56.91
-65%Finbar - Grey Dining Chair—
$56.91
$19.92More Images



Finbar - Grey Dining Chair
| Seat Colour | Grey / White |
| Seat Material | Faux Leather |
| Leg Colour | Chrome |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 120kg |
| Dimensions | 43cm x 45cm x 97cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners. Wipe clean with damp cloth. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Seat Colour | Grey / White |
| Seat Material | Faux Leather |
| Leg Colour | Chrome |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 120kg |
| Dimensions | 43cm x 45cm x 97cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners. Wipe clean with damp cloth. |























