✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Hilton - Navy Blue Velvet Upholstered Buttoned Dining Chair
| Seat Colour | Blue |
| Seat Material | Plush Velvet |
| Leg Colour | Black |
| Leg Material | Wood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 45cm x 56cm x 99cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |
$40.24
Original: $114.98
-65%Hilton - Navy Blue Velvet Upholstered Buttoned Dining Chair—
$114.98
$40.24More Images





Hilton - Navy Blue Velvet Upholstered Buttoned Dining Chair
| Seat Colour | Blue |
| Seat Material | Plush Velvet |
| Leg Colour | Black |
| Leg Material | Wood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 45cm x 56cm x 99cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Seat Colour | Blue |
| Seat Material | Plush Velvet |
| Leg Colour | Black |
| Leg Material | Wood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 45cm x 56cm x 99cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |























