✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Maya - Grey Velvet Chrome Leg Luxury Dining Chair
| Seat Colour | Grey |
| Seat Material | Plush Velvet |
| Leg Colour | Silver / Chrome |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 54cm x 63cm x 88cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |
$28.05
Original: $80.14
-65%Maya - Grey Velvet Chrome Leg Luxury Dining Chair—
$80.14
$28.05More Images




Maya - Grey Velvet Chrome Leg Luxury Dining Chair
| Seat Colour | Grey |
| Seat Material | Plush Velvet |
| Leg Colour | Silver / Chrome |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 54cm x 63cm x 88cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Seat Colour | Grey |
| Seat Material | Plush Velvet |
| Leg Colour | Silver / Chrome |
| Leg Material | Metal |
| Seat Fill Material | Foam |
| Protective Feet | Plastic Glides |
| Weight Capacity | 130kg |
| Dimensions | 54cm x 63cm x 88cm (W x D x H) |
| Assembly Status | Self Assembly |
| Product Care | Avoid use of abrasive cleaners; Wipe clean with damp cloth; Do not use a fabric softener |























